تبلیغات
بزرگترین سایت تفریحیzez.ir بزرگترین سایت تفریحیzez.ir - پائولو کوئلیو به الهام از مولانا در کتابهایش اعتراف کرد
 

پائولو کوئلیو به الهام از مولانا در کتابهایش اعتراف کرد

نویسنده: مهسا موضوع: اخبار شخصیت ها، 

 

پائولو کوئلیو نویسنده برزیلی از علاقه اش به اسلام و مولانا و تأثیرات آن بر آثارش سخن گفت و به تأثیرپذیری از آثار جلال الدین مولوی اعتراف کرد.


به گزارش فارس، کوئلیو که تا به امروز آثار پرفروشی چون کیمیاگر، مکتوب، کوه پنجم، یازده دقیقه، ساحره پورتوبلو و ... را در کارنامه ادبی اش دارد در مصاحبه با مجله فوروارد سوریه از علاقه اش به اسلام و تأثیرات آن بر آثارش یاد می کند.
به اعتقاد این نویسنده دستورات عرفانی اسلام بسیار قابل تأمل و بررسی است.
از دیدگاه او زندگی تمامی انسانها همانند مسیری که برای زیارت پیموده می شود، باید مورد بررسی قرار گیرد و این مفهومی است که در افکار و دیدگاههای عارفان اسلامی بسیار دیده می شود؛ چراکه در زندگی آنان نشانه هایی وجود دارند که ما را برای رسیدن به مقصد کمک می کنند.


پائولو کوئلیو نویسنده برزیلی، به سامان رسیدن «کیمیاگر» و بسیاری از آثار منتشر شده اش را تحت تأثیر عوالم عرفانی و آثار جلال الدین رومی اعلام کرد.


این نویسنده که عمیقاً تحت تأثیر آثار و اشعار جلال الدین رومی قرار دارد دراین باره معتقد است که بخش زیادی از کتاب کیمیاگر و ظهیر را تحت تأثیر این شخصیت و آثار او به رشته تحریر در آورده است.
به اعتقاد کوئلیو نگرش و دیدگاه رومی به دقت و روشنی در آثارش مطرح شده و آموزه های بسیاری در آثار او به چشم می خورد که همگی نشانه هوشمندی و درایت رومی در خلق این آثار است.

 

() نظرات