تبلیغات
بزرگترین سایت تفریحیzez.ir بزرگترین سایت تفریحیzez.ir - ASUS مادربردهای جدید خود را معرفی کرد
 

ASUS مادربردهای جدید خود را معرفی کرد

نویسنده: مهسا موضوع: فن آوری IT، 

 

 

ASUS سبکی نوین ازطراحی مادربرد موسوم به Design Xtreme را درسری جدید مادربردهای خود معرفی کرد.

این سری از مادربردهای ASUS با طراحی Xtreme قادرند تا ضمن افزایش قابلیت‌های سیستم کامپیوترهای خانگی، پردازش ومدیریت عملیات کامپیوتری را نیزبه میزان قابل توجهی ارتقاء بخشند.

به گفته مدیران این کمپانی، در طراحی جدید Xtreme پروسه اصل کارایی، اطمینان‌پذیری و همینطور امنیت انجام عملیات کامپیوتری تاکید ویژه‌ای شده است.

یکی از ویژگی های طراحی Xtreme بکارگیری امکان Stack Cool3+ به منظورافزایش طول عمر قطعات مادربرد است که این ویژگی در واقع سیستم بهینه شده خنک‌کننده مسی است که برای نخستین بار در مادربردهای ASUS P5E64 WS به کارگرفته شده است.

لازم به ذکراست، آغازگر این ابتکار و نوآوری درتکنولوژی های مربوط به خنک سازی نیز ASUS بوده است که معیارهای طراحی مادربرد را تغییر داد، همچنین درزمینه افزایش کارایی، سری مادربردهای یاد شده از امکان Xtreme Phase سود می‌برند که می‌تواند پایدارترین سیستم تولید و انتقال توان (Power) مصرفی را فراهم آورد.

درهمین زمینه امکان دیگری موسوم به Turbo V به کاربران اجازه می‌دهد تا سرعت انجام پردازش‌های کامپیوتری را به صورت دینامیکی و البته آنی و لحظه‌ای ارتقاء ببخشند.

هردوی این ویژگی‌ها درواقع ابزاری هستند برای علاقمندان دنیای سخت افزار و به خصوص مادربرد تا بتوانند نهایت کارایی توان مصرفی را به بهترین شکل و تحت هرمیزان بارگذاری تجربه کنند، این امر درنهایت موجب بهبود انجام پردازش‌های کامپیوتری تا میزان ۵۱ درصد می‌شود.

گفتنی است، در طراحی Xterme مادربردهای ASUS ،انواع مختلف استانداردهای امنیتی به کارگرفته شده است. از جمله این استانداردها می‌توان به آزمایش مربوط به تداخل امواج الکترومغناطیس (EMI) و همچنین میزان پایین تخلیه الکتریکی الکترواستاتیکی (ESD) وهمینطور یک حفاظ ورودی/خروجی موسوم به Q-Shield اشاره کرد.

ASUS تا کنون زمان قطعی عرضه این سری از مادربردها را اعلام نکرده است. اما خبرهای حاصله حاکی از آن است سری Design Xtreme تا پیش از آغاز سال جدید میلادی عرضه خواهد شد.

 

() نظرات